I . Zamówienia

1. Zamówienia realizowane są od 14 do 35 dni roboczych. Meble na zamówienie (pod próbkę klienta, w dowolnym wymiarze) mogą mieć dłuższy termin realizacji (do 6-8 tyg). Czas oczekiwania na realizację zamówienia jest opisany w treści opisu każdego przedmiotu.  Z przyczyn od nas niezależnych, braku mebli na magazynie czas realizacji może ulec wydłużeniu.  O dostawie będzie informować najmniej dzień wcześniej, poprzez wiadomość sms lub telefonicznie. 
2. Zamówienia mogą być składane poprzez sklep internetowy, e-mail oraz telefonicznie.

3. Zwrotowi podlegają jedynie meble prefabrykowane. Stoły i krzesła wykonane wg preferencji klienta (kolor, wzór, rozmiar, rodzaj użytej tkaniny) nie podlegają zwrotowi ani odstępstwie od umowy.

4. Na anulowanie zamówienia na stoły i krzesła mają Państwo 2 dni od daty złożenia zamówienia. Po tym czasie zamówienie jest realizowane zgodnie ze wskazanymi preferencjami, dotyczącymi kolorystyki i rodzaju użytych materiałów i nie mogą Państwo zrezygnować z takiego zamówienia.

II .Transport

Krzesła, stoły, meble twarde (np. komody), meble złożone, wożone w całości oraz meble w zestawach realizujemy własnym transportem.

Meble w paczkach (do samodzielnego montażu)  dostarczamy kurierem. Cena uzależniona jest od wagi paczki oraz ilości paczek.

Koszt transportu widnieje przy składaniu zamówienia zamówienia.

Dostawa od poniedziałku do soboty od 6:00 do 23:00. Podawany czas dostawy przez obsługę klienta jest czasem orientacyjnym. Godziny dostawy mogą ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne, warunki na drodze lub z innych, niezależnych od nas przyczyn. Informacje o dostawie podajemy telefonicznie na 1-2 dni przed dostawą.

III . Wnoszenie mebli

Towar dostarczamy pod dom.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo oraz prawo pracy, kierowców nie mają oni obowiązku wnosić mebli.
Oferujemy pomoc przy wnoszeniu mebli po uprzednim ustaleniu podczas zamawiania - odpłatnie.

IV. Informacje techniczne 


1. W podanych wymiarach stołów i krzeseł obowiązuje do 5 cm tolerancji.

2. Meble drewniane: drewno jest materiałem naturalnym, a produkty z niego wykonane cechuje niejednolitość. Dzięki temu każdy mebel jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Struktura drewna jest zawsze zróżnicowana, z tego względu różnice w kolorze i ukształtowaniu słojów, jak również przebarwienia na elementach masywnych są cechami typowymi dla drewna i nie stanowią podstawy do reklamacji. Zgodność słojów na złożonym blacie stołu uniemożliwia dostosowanie słojów na wkładkach po rozłożeniu stołu i nie stanowi podstawy do reklamacji.

Drewno to materiał naturalny, posiadający własną unikalną strukturę, dzięki czemu każdy wykonany przez nas mebel posiada indywidualny i niepowtarzalny charakter, jego naturalne cechy powodują możliwość powstania różnic kolorystycznych w poszczególnych elementach mebla. Stosowanie różnych technologii barwienia przy produkcji mebli może powodować różnicę wyeksponowania naturalnej struktury drewna nie stanowiących podstaw do reklamacji.


3. Wszystkie produkty (krzesła, stoły) mogą być lakierowane w miarę możliwości wg. próbek Klienta, dopuszcza się niewielkie różnice w odcieniu, w szczególności przy laminatach.

4. Kolory mebli oraz materiałów obiciowych prezentowanych w katalogu mogą nieznacznie różnić się od kolorów w rzeczywistości.

5. Producent nie ponosi odpowiedzialności za spory wynikające z niezapoznaniem się z informacją techniczną.

6. Prosimy pamiętać, że wzorniki tkanin i kolorów są wyłącznie materiałem poglądowym i nie stanową podstawy do reklamacji.

V. Płatności

Płatności dokonuje się przy odbiorze mebli u kierowcy.
Możliwa jest również płatność z góry przelewem:

a) przelewem tradycyjnym na rachunek 47 9256 0004 2609 6553 2000 0010.

b) za pomocą portalu Przelewy24- w formie szybkiego przelewu, BLIK lub rat.


Gwarancja na meble wynosi 24 miesiące.

VI. Zasady użytkowania mebli

Prosimy przy rozpakowani mebli o nie używanie ostrych narzędzi, gdyż może to spowodować uszkodzenie mebli i dokładne sprawdzenie czy nie występują zarysowania, przetarcia lub inne uszkodzenia drewna, płyty bądź tkaniny. Odległość produktów od czynnych źródeł ciepła powinna być nie mniejsza niż 1m. W celu uniknięcia procesu blaknięcia mebli, odradza się wystawiania mebla na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Prace montażowe powinny być przeprowadzone przez kompetentne osoby zgodnie z instrukcją montażu.

Instrukcja użytkowania mebli:

  • Meble należy użytkować w pomieszczeniach zamkniętych, suchych i zabezpieczonych przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych oraz posiadających sprawną wentylację
  • Stoły i krzesła powinno się użytkować zgodnie z ich konstrukcją i przeznaczeniem oraz ogólnymi zasadami bezpieczeństwa
  • Mebel należy chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi. Bezwzględnie zabrania się stawania na siedziskach krzeseł i blatach stołów
  • Do czyszczenia mebli używać miękkiej ściereczki zwilżonej letnią wodą po czym wytrzeć do sucha.W przypadku mocniejszych zabrudzeń stosować lekkie środki czyszczące. Nie stosować środków żrących, zawierających silikon lub alkohol oraz mleczek zawierających składniki ścierne.
  • Długotrwałe narażenie powierzchni mebli na działanie cieczy (woda, soki, herbata itp. a w szczególności alkoholu) może spowodować nieodwracalne zmiany w powierzchni mebli i ich zniszczenia
  • Na powierzchni mebli nie należy stawiać gorących przedmiotów(powyżej 80 st C) gdyż może to spowodować trwałe odbarwienia i uszkodzenia.